הדרכות עבודה בגובה של פועלי בניין

אם יש נושא בענף הבנייה, שמייצר את מרבית התאונות ואף את מקרי המוות בענף, הרי שזהו הנושא של עבודה בגובה. מסתבר שמנהלי עבודה בפרויקטי בניה בישראל, אינם משקיעים את המאמץ בניהול נושא הבטיחות של פועלי הבניין שלהם, ואם אתם רוצים להיות אלו שדווקא כן דואגים לפועלים שלהם ולעצמם, תיאום הדרכות עבודה בגובה של פועלי בניין הוא בהחלט הצעד הראשון המתאים עבורכם.

מה כוללות הדרכות עבודה בגובה של פועלי בניין?

במסגרת ההדרכות המקצועיות של פועלי בניין בנושא עבודה בגובה, לומדים הפועלים שורה של נושאים הקשורים באופן ביצוע העבודה בגובה ובאופן בו עליהם להתנהל על מנת לשמור על בטיחותם עצמם ובטיחות הסובבים אותם. בכלל זה, לומדים הפועלים על כל אמצעי הבטיחות העומדים לרשותם בעבודה בגובה, החל מקסדה, כפפות, סרבל ונעלי עבודה גבוהות וכלה ברתמות, רצועות ועוגנים. בנוסף לכך, לומדים הפועלים על כללי הבטיחות שעליהם לפעול על פיהם, ובכלל זה ביצוע בדיקות מקדימות לפני עלייה לגובה, אופן אבטוח כלי העבודה בכדי למנוע נפילה של כלי עבודה ופציעה של עוברי אורח, עבודה מתואמת עם צוות העובדים, עם המנופאי ועם כל גורם אחר בגובה או על הקרקע וכדומה.

מדוע חשוב להעביר את ההדרכות הללו?

ובכן, אחת הבעיות הגדולות בנושא בטיחות הוא שכל פועל חושב לעצמו שלו זה לא יקרה. הפועל מגיע לעבודתו כבר שנים, הוא מבצע את עבודתו וחוזר אל ביתו בשלום בכל פעם מחדש. עבורו הכל מתנהל כשורה, וגם אם אין לו שמץ של מושג בנושאי בטיחות, הוא לא מרגיש צורך ללמוד אותם. הבעיה היא שתאונות מתרחשות כך פתאום, והן קורות לאנשים המנוסים והוותיקים ביותר, ולכן בכדי לא להשאיר את העניין ליד המקרה, חשוב להטמיע תרבות של בטיחות בקרב פועלי הבניין, כך שהבטיחות תהפוך לחלק בלתי נפרד מהמקצוע שלהם, באופן שיאפשר להם לבצע את עבודתם בצורה בטוחה להם ולסביבה, מבלי לחשוב על כך ומבלי לטרוח על העניין יתר על המידה.

מדוע חשוב לעשות את זה באמצעות הדרכות?

הדרכות עבודה בגובה של פועלי בניין הוא אולי הערוץ הטוב ביותר לייצר את אותה תרבות של בטיחות בקרב פועלי בניין. ההדרכות הן תקופתיות ומשמרות חשיבה קבועה על נושא הבטיחות, הן מעלות את רמת המעורבות של הפועלים בנושא הבטיחות והן אכן מלמדות אותם לא מעט דברים שיסייעו להם לשמור על הבטיחות. מן הסתם, חשוב להבטיח גם ביצוע של כללי הבטיחות ושימוש בכל אמצעי הבטיחות הנדרשים, אבל הדרכות היא הדרך הטובה ביותר לייצר את התרבות של בטיחות באתר הבנייה.

אם יש לכם פועלים ואתם רוצים לדאוג לבטיחותם ולבטיחות הסביבה, הדרכות עבודה בגובה של פועלי בניין הוא מקום מצויין להתחיל בו, ולפעול למען הטמעה של תרבות בטיחות בקרב פועלי הבניין שלכם.

התחל שיחה
1
צריכים עזרה?
שלום!
איך אוכל לעזור לכם?
Call Now Button