לא בשמיים – 6 צעדים להגדרת תקציב נבון ונכון לשיפוץ דירה

אז זהו, החלטתם לשפץ את הבית שלכם. מזל טוב! או יותר נכון, בהצלחה… צריך להבין, לא מדובר בפרויקט פשוט, והוא מתחיל ונגמר בבניית תקציב נכון, כזה שייתן לכם מסגרת וישמור עליכם בתוכה עד קצה הדרך שבה יחכה לכם בית חלומותיכם. היצמדות לתקציב היא תמיד אתגר. אבל ליצור תקציב עבור פרויקט בסדר גודל נרחב, כמו שיפוץ, שמעולם לא ביצעתם ושאינכם מכירים את המורכבות שלו, זה אפילו אתגר גדול יותר. במקרה כזה, יש צורך במחקר מקדים ובתכנון מפורט על מנת שתוכלו להגדיר לעצמכם תקציב הגיוני וסביר, שיכלול בתוכו גם משתנים בלתי צפויים שתצליחו להתמודד איתם אפילו אם יפלו עליכם במפתיע. מעבר לקביעת סדר עדיפויות ולהבנה שמן הסתם יהיה צורך לקרקע קצת את החלומות הגרנדיוזיים שלכם ולצמצם עלויות, הקצאת תקציב לשיפוץ דורשת גם כוח רצון אליו תידרשו, במיוחד כשתתחילו לעבוד עם ספקים, קבלני שיפוצים ומעצבים למיניהם שיחשפו אתכם לעושר ולמגוון המוצרים העצום שמציעות חנויות כלי הבית, הרהיטים, המטבחים ועוד. אנו בשיטל  הכנו לכם תכנית 6 צעדים לבניית תקציב נכון. אם תעקבו אחר צעדים אלו, יהיה לכם קל יותר להתנהל מול בעלי המקצוע, אך בעיקר מול עצמכם ואפילו לעבור את התקופה הזו בהנאה. 

1. קבעו מטרות לפרויקט

בכדי להצליח ולדבוק בתקציב שיפוץ, עליכם להחליט תחילה כמה כסף יש ברשותכם עבור הפרויקט ולקבוע את מטרות העל שלו. למשל, האם אתם רוצים להעלות את ערך הנכס? או שאולי אתם מתכננים להמשיך ולהתגורר בו עוד שנים רבות ולכן חשוב לכם לבצע שינויים ושיפורים שינעימו את השהייה בו? אל תהססו לשאול את עצמכם כמה שיותר שאלות, הן תעזורנה לכם בתכנון המטרות.  

2. חלקו את התקציב לסעיפים קטנים

כאשר אתם כבר רואים את התמונה הגדולה ויש לכם את סדר הגודל של התקציב, התחילו לחלק אותו לתתי סעיפים ונסו להיות מדויקים ככל האפשר. באופן כללי, החלוקה צריכה להיות כך שבסביבות 20%-35% מהתקציב הכללי יוקצה לעבודה בפועל של בעלי המקצוע ועוד 20% בערך ממנו יישמר לבלת"מים למיניהם. מומלץ שתרכזו את כל ההוצאות במקום אחד, אפילו בטבלת אקסל פשוטה, באופן כזה שתוכלו לראות את הסך שלהן בכל פעם שתצטרכו.   

3. הקצו תקציב להוצאות לא מתוכננות

כפי שציינו בסעיף הקודם, הקצו בערך 20% להוצאות לא צפויות. אפילו פרויקטים מאורגנים היטב יכולים להיתקל בהוצאות כאלה בכל עת, ועל אחת כמה וכמה בשיפוץ. למשל אם תתגלה לפתע דליפה בצנרת או שתצטרכו להחליף את לוח החשמל כיוון שהוא ישן מדי ולא יעמוד בעומס העתידי. לא משנה מה, אם תהיו ערוכים להוצאות בלתי צפויות, תוכלו להתמודד איתן הרבה יותר טוב ובמהירות גדולה יותר מבלי לוותר על דברים אחרים שתכננתם. 

4. הפרידו צרכים מרצונות

אחת הסיבות לכך שתקציבים לשיפוץ מתפוגגים לאיטם ושמי שמתכנן אותם לא יכול לעמוד בהם, נובעת מכך שברגע האמת מאוד קשה להפריד ולהבחין בין צרכים ורצונות. לכן, כאשר אתם מתחילים פרויקט, סדר העדיפויות צריך להיות לכם ברור לגמרי ואתם חייבים לדעת לעשות את ההבחנה בין מה חשוב יותר ופחות. כך תרוויחו שני דברים: אם יידרש לעדכן ולתקן את התקציב, תדעו מהיכן להתחיל וגם תימנעו מפיתויים ותוספות שאתם לא באמת זקוקים להם. 

5. בקשו המלצות לקבלנים ובעלי מקצוע

קחו לפחות 3 הצעות מחיר מקבלנים מהימנים לפני שתבחרו עם מי לעבוד. חשוב מאוד שהקבלנים מהם תבקשו הצעות, יהיו קבלנים רשומים, כאלה שרשומים בפנקס הקבלנים, שהוא למעשה מאגר ממשלתי ארצי שמרכז במקום אחד את כל הקבלנים בארץ שהוסמכו רשמית בידי המדינה להעניק שירותי קבלנות. רק כך תוכלו להיות בטוחים מיהו הקבלן שאתם חושבים להעסיק, איזה סוג עבודות הוא מבצע ומהו הסיווג הכספי שלו. מעין תעודת ביטוח עבורכם שנותנת לכם שקט נפשי מסוים. בכדי לקבל הצעות שתוכלו להשוות ביניהן, הסבירו להם בדיוק מהי מהות העבודה וספקו להם כמה שיותר פרטים עליה, ברזולוציה כל כך מדויקת שתגיע אפילו עד לחומרי הגלם שתרצו לעשות בהם שימוש או לכלים שתרצו לשלב במהלך עבודת השיפוץ.  כיצד תדעו האם קבלן הוא בעל מקצוע אמין, מנוסה ומהימן? קודם כל, עצם העובדה ששמו נמצא בפנקס הקבלנים, אבל חוץ מזה, בקשו המלצות מבני משפחה, מחברים, משכנים וממכרים והצליבו אותם עם אתרים כמו טוב תודה, מידרג או המקצוענים. כדי לחסוך לכם זמן מיותר, פשוט פנו אלינו, לשיטל. מבטיחים לכם הצעת מחיר הוגנת ועבודה איכותית ללא פשרות. 

6. נסו לחסוך כסף

אל תתפלאו, ניתן לבצע שיפוץ וגם לחסוך כסף על ידי התאמות קטנות שבסופו של דבר מצטברות לסכום משמעותי. למשל, אין ספק שצבעי מנוסה יכול לצבוע את הבית או הדירה שלכם באופן מושלם, אך אין סיבה שלא תעשו זאת בעצמכם וכך לחסוך את מחיר צביעת הדירה. או אם לדוגמא תכינו אוכל מראש במקום לאכול במסעדות בחוץ בזמן השיפוץ, תחסכו גם כאן הרבה מאוד. אין ספק שאם תבחנו את תהליך השיפוץ בזכוכית מגדלת, תוכלו למצוא דרכים נוספות שיחסכו לכם כסף ויפנו אותו לדברים אחרים. אנו בחברת שיטל מתמחים בביצוע עבודות בנייה ושיפוצים למגזר הפרטי והציבורי. שי לוי, בעלי החברה, הוא קבלן רשום וחבר בהתאחדות הקבלנים והבונים בישראל. החברה שלנו עברה הסמכה לתקן האיכות ISO 9001 ואנו מקפידים לעבוד עם קבלנים ובעלי מקצוע שכולם מיומנים ואמינים ושמבצעים את העבודה באופן האיכותי ביותר וללא קיצורי דרך.המוטו שלנו הוא להפוך עבורכם את השיפוץ מסיוט לחוויה, והלקוחות המרוצים שלנו יכולים להעיד שזה אכן אפשרי. אנו מזמינים אתכם ליצור עימנו קשר בכל עניין. נשמח לשמוע מכם. באדיבות אתר טוב תודה

התחל שיחה
1
צריכים עזרה?
שלום!
איך אוכל לעזור לכם?
Call Now Button